Tarihi eser temizliği

TARİHİ ESER TEMİZLİĞİ

TARİHİ YAPILARIN TEMİZLİĞİ


Tarihi yapıların temizliği ve orijinal yapısının bozulmadan ilk günkü görünümüne kavuşması çok titiz işçilik ve bilgi birikimi isteyen uygulamalardan biri. Nano Ekolojik Yüzey temizliği olarak bizler, özellikle tarihi yapılara yapılacak uygulamalarda farklı bir titizlikle yaklaşıyoruz. Hatta bu alanda yaptığımız uygulamaların sonunda, kullanım, bakım ve koruma alanlarında özel danışmanlık ve eğitim hizmetleri de vermekteyiz.


Uygulama sırasında yapılan uygulamalar, yüzeyin yapısıı ve yapılacak işlemlere göre değişiklik göstermektedir.

DOĞAL TAŞ TEMİZLİĞİ

DOĞAL TAŞLARIN TEMİZLİĞİ VE KORUMASI


Dış etkenler ve kullanım yoğunluğu doğal taşlar üzerinde deformasyonu arttırmaktadır. İs lekeleri, toz ve kir birikmeleri hem görünüm açısından hem de doğal taşların yapısı açısından tehlikelidir.

Doğal taşlar üzerinde biriken kir, toz ve lekelerin giderilmesi konusunda kullandığımız teknolojiler ve doğa dostu ürünlerle yaptığımız uygulamalar sonucunda, yüzeyi doğal görünümüne kavuşturuyoruz. Sonrasında yaptığımız koruma uygulamaları ile de yeniden deforme olmasını geciktiriyor ve bakım uygulamaları ile de temiz kalmasını sağlıyoruz.

doğal taş temizliği

BETON YÜZEY TEMİZLİĞİ

BETON YÜZEYLERİN TEMİZLENMESİ VE KORUMASI


Özellikle inşaat sonrasında temizlik ve bakıma ihtiyaç duyan beton yüzeylerin temizliği firmamız tarafından yapılmaktadır. Beton yüzeyin kendi özelliklerini koruması, silim veya parlatma öncesi temiz olması için özel olarak temizlenmesi gerekmektedir. Endüstriyel alanlarda bulunan beton yüzeylerin temizliği ve bakımı konusunda da yine firmamızdan hizmet alabilirsiniz.


Kullanılan kimyasal ve uygulamalar, beton yüzeyin durumuna göre değişiklik gösterebilir.

TUĞLA YÜZEY TEMİZLİĞİ

TUĞLA YÜZEYLERİN TEMİZLİĞİ VE KORUMASI


Tuğla yüzeyler, yapısı itibari ile diğer yüzey temizliği uygulamalarından farklıdır. Sadece tuğla yüzeylerde işlem yapılması için geliştirilmiş özel ürün ve gelişmiş teknolojik tekniklerle, tuğla yüzeylerin temizlik ve bakım operasyonlarını yapıyoruz. Tuğla taşın doğal yapısını koruyarak yaptığımız temizleme işlemi sonrasında, kullandığımız koruma ürünleri ile de, taşın doğal yapısını korumasını sağlıyoruz.

Koruma ve sonrasında yaptığımız bakım işlemleri ile özellikle dış etkenlerden çok fazla etkilenen yüzeylere toz girmesini ve bozulmasını engelliyoruz.

METAL YÜZEY TEMİZLİĞİ

METAL YÜZEYLERİN TEMİZLENMESİ


Metal yüzeylerin temizliği, kumlama yöntemleri ile firmamız tarafından yapılmaktadır. Doğa dostu ürünlerle yapılan bakım operasyonlarıyla da yapılan boya ve küf gibi problemlerden arındırılan yüzeyin sağlıklı durumu, uzun ömürlü hale getirilmektedir. Metal yüzeyler içerisinde alüminyum ve benzeri yapıdaki metal yüzeylerde dahildir.


Temizlik işlemi sonrasında pas ve küf gibi metal yüzeyin bozulmasına neden olan oluşumları engelleyici, bakım ve koruma uygulamaları da firmamız tarafından yapılmaktadır.

AHŞAP YÜZEY TEMİZLİĞİ

AHŞAP YÜZEYLERİN TEMİZLİĞİ


Ahşap yüzeylerin temizliği, mikro hassas kumlama yöntemi ile yapılmaktadır. Hassas kumlama tekniği sayesinde, ulaşılması zor küçük noktalarda bile kusursuz sonuç elde edilmektedir.

Yüzeyde bulunan organik ve inorganik kirlerin dokuya zarar vermeden hassasiyetle temizlenmesi önemlidir. Bu sayede yüzey temizlendiği gibi aynı zamanda doğal yapısına yenden kavuşur.

BOYA VE KAPLAMA TEMİZLİĞİ

YÜZEYDEN BOYA VE KAPLAMANIN TEMİZLENMESİ


Boya ve kaplama temizliği hizmetinde, yüzey üzerindeki kaplamalar ve boyalar, yüzeyin yapısına ve durumuna göre uygun işlemler kullanılarak çıkarılmaktadır..


Yüzey üzerinde bulunan harç, çimento, boya, epoksi gibi sonradan yüzeye yapışmış veya uygulanmış oluşumların yüzeyden temizlenebilir. Bu temizlik işlemi sırasında yüzey kesinlikle zarar görmez.

GRAFİTİ TEMİZLİĞİ

GRAFİTİNİN YÜZEYDEN TEMİZLENMESİ


Yüzey üzerinde bulunan grafiti, boya ve benzer lekeler, yüzeye ve lekeye göre değişiklik gösteren gelişmiş ürünler ve yöntemlerle yüzeye zarar vermeden çıkarılmaktadır.

Yüzeyden sökülen ve tamamen temizlenen grafitiler sonrası yüzeyin yeniden aynı duruma gelmemesi için koruyucu bakım uygulamaları yapılabilir. Bu sayede tekrar grafiti yapıldığında dahi yüzey korunmuş olur.

KİR TABAKALARI TEMİZLİĞİ

KİR TABAKALARININ YÜZEYDEN TEMİZLENMESİ


Yüzey üzerindeki kir tabakaları, zamanla yüzeyin hem görünümü hem de yapısını bozar. Dünya genelinde kabul görmüş en gelişmiş temizleme yöntemleri ve kimyasallar ile kir tabakalarını yüzeyden temizliyoruz.


Tüm doğal taş, ahşap ve diğer yüzeyler üzerinde zamanla oluşan ve artık tabakalaşan kir lekeleri, yüzeye zarar verilmeden tamamen temizlenebilir.

KOROZYON TEMİZLİĞİ

KOROZYONUN METAL YÜZEYDEN TEMİZLENMESİ


Çeşitli nedenlerle metal yüzeylerde oluşan, kir, pas ve tufal oluşumları yüzeyi aşındırır. Korozyon temizliği sayesinde metal yüzeyde oluşan kir, pas ve tufal oluşumlardan tamamen kurtulabilirsiniz.

Metal yüzeyler üzerinde zamanla oluşan korozyonlar, yüzeye zarar vermeden temizlenmelidir. Firmamız bu konuda; yüzeyin yapısını koruyarak korozyon lekelerini çıkarabilmektedir.

BETON SİLİM

BETON YÜZEYLERDE SİLİM UYGULAMASI


Beton silim uygulamasındaki ana amaç, zemini eşit şekilde düz yapmak ve estetik açıdan güzelleştirmek diyebiliriz. Aynı zamanda beton silim yapılan yüzeyin ömrü de daha uzun olacaktır.


Beton yüzeylerde yaptığımız silim uygulamaları ile yüzey prüzsüz bir görünüme kavuşur. Özellikle endüstriyel alanlarda, işçi ve çalışan güvenliği açısından hayati önem taşımaktadır.

GRANİT SİLİM

GRANİT YÜZEYLERDE SİLİM UYGULAMASI


Granit silim uygulamaları, diğer doğal taşlara (mermer, tuğla, terrazzo vb) oranla daha farklı işlem uygulamalarından oluşur. Granit yüzeyler doğal özelliklerinden dolayı daha sert taşlardır.

Yüzeye yapılan granit silim uygulaması ile zemin düzleştirilir ve parlatma öncesinde zemin prüzssüzleştiği için ön hazırlık tamamlanmış olur.

MERMER SİLİM

MERMER YÜZEYLERDE SİLİM UYGULAMASI


Mermer silim uygulaması, mermer yüzeyin yapısı korunarak yapılması gereken bir işlemdir. Mermer silim ve mermer parlatma uygulama hizmetlerini firmamız bünyesinde yaptırabilirsiniz.

Mermer silim uygulaması ile yüzey pürüzsüz ve düz bir görünüme sahip olur. Sonrasında yüzeye yapılacak parlatma işlemleri ile yüzeyin parlaklığı sağlanır. Kullanıcı tercih ve isteğine göre koruma ve bakım uygulamaları ile mermer yüzeyin şık ve bakımlı görünümünü uzun süre boyunca koruması sağlanır.

BUHARLI KİMYASAL TEMİZLİK

BUHARLI KİMYASAL TEMİZLİK UYGULAMASI


Buharlı kimyasal temizlik uygulaması yüzeyde bulunan tüm lekelerden kurtulabilirsiniz. Yüksek ısı ve buhar ile birlikte doğa dostu kimyasallar ile yapılan uygulama ile en inatçı lekeler bile yüzeyden rahatlıkla sökülebilir.

Buharlı kimyasal temizlik yüzeyden lekeleri söküp atarken, yüzeyin doğal yapısını bozmaz. Uygulama sonrasında yüzey ilk günkü görünümüne kavuşmuş olur. Sonrasında yüzeye yaptıracağınız koruma ve bakım uygulamaları ile iyice temizlenmiş olan yüzeyin mevcut görünümü uzun süre korumasını sağlayabilirsiniz.